PENEcyklosport - opravy, prodej a stavba kol

Ride 300 - Model 2015

RIDE 300


Parametry:

MODELOVÝ ROK: 2015
VELIKOSTI: SM
RÁM: RIDE LITE-SINGLE
VIDLICE: ROAD CARBON COMP
PŘESMYKAČ: SHIMANO TIAGRA D
PŘEHAZOVAČKA: SHIMANO TIAGRA SS
ŘAZENÍ PŘEDNÍ: SHIMANO TIAGRA DUAL CONTROL
ŘAZENÍ ZADNÍ: SHIMANO TIAGRA DUAL CONTRO
BRZDOVÉ PÁKY: INTEGROVANÉ
BRZDA PŘEDNÍ: MERIDA ROAD COMP
BRZDA ZADNÍ: MERIDA ROAD COMP
KLIKY S PŘEVODNÍKY: SHIMANO TIAGRA 50-34
STŘEDOVÉ SLOŽENÍ: INTEGROVANÉ
ŘETĚZ: KMC Z10-10S
NÁBOJ PŘEDNÍ: ROAD SEAL BEARING
NÁBOJ ZADNÍ: ROAD SEAL BEARING
RÁFKY: MERIDA COMP 20 PAIR
KAZETA: SHIMANO CS-4600-10 12-30
PLÁŠŤ PŘEDNÍ: MAXXIS DETONATOR 25
PLÁŠŤ ZADNÍ: MAXXIS DETONATOR 25
PŘEDSTAVEC: MERIDA PRO OS -5
ŘIDÍTKA: MERIDA ANATOMIC ROAD OS
GRIPY: ROAD EVA COMFORT
HLAVOVÉ SLOŽENÍ: BIG CONOID SEMI NECK PRO
SEDLOVÁ OBJÍMKA: MERIDA AERO 27 ALLEN
SEDLOVKA: MERIDA CARBON H SB15 27.2
SEDLO: MERIDA RACE 5

Technologie:

DOWN TUBE EXIT

Zadní odpružení často způsobuje problémy s lanky zadního řazení (např. tvorba oček, poškrábání rámu, těžký chod, nechtěné přeřazení), které jsou způsobeny pohybem zadní stavby během stlačení. Díky dvojité zábraně pomocí speciálních ukončení („Double Stop“) zůstává délka lanek vždy konstantní. Navíc „Down Tube Exit“ má velký otvor pro lanka ve spodní rámové trubce, proto se vyhneme neobratné manipulaci s vnitřkem vedenými lanky.

CARBON FORK

Neodpružená přední vidlice silničních modelů je vyrobena z karbonových vláken, u některých modelů v celokarbonovém provedení. Karbonové vidlice MERIDA výborně pohlcují vibrace při současně vysoké brzdné i boční tuhosti. Podstatně zvyšují jízdní komfort a přesnost řazení.

TFS - TECHNOFORMING SYSTEM

Díky své nízké hmotnosti si hliník stále drží silnou pozici při výrobě rámů. Inovativní tvary byly vytvořeny pomocí mechanického formování technologií TFS. Použitý materiál: hliníková slitina Racelite 6061.

INTERNAL CABLE

Přepracované tvary rámových konstrukcí se speciálními vstupními/výstupními otvory pro vnitřní vedení brzdových nebo řadicích kabelů. „Čisté“ v dvou významech: Kolo vypadá uspořádaně a lanka jsou efektivně chráněna před vlhkem a špínou.

SMOOTH WELDING

Kromě výborné funkčnosti nabízejí rámy MERIDA i přesvědčivý vzhled. Použití speciální svářecí technologie umožňuje vytvářet hladké svary bez dodatečného opracování a zeslabení svařeného místa.

PROLITE 66 TRIPLE BUTTED

Špičková hliníková slitina poskytuje velmi vysokou pevnost a zároveň nízkou hmotnost. Super lehké trubky s třikrát ztenčovanou tloušťkou stěn umožňují docílit jednak vzrušující výsledný tvar, ale navíc optimální poměr tuhosti ke hmotnosti (STW Ratio).

X-TAPER HLAVOVÁ TRUBKA

Kuželovitá hlavová trubka s horním ložiskem standardních 1 1/8“ rozšiřující se na širokou základnu spodního 1,5“ ložiska. V kombinaci s adekvátní vidlicí se stejně kuželovitým krkem přispívá k vyšší tuhosti rámu a vidlice a také k preciznímu ovládání.