PENEcyklosport - opravy, prodej a stavba kol

Ride 400 - Model 2015

RIDE 400


Parametry:

MODELOVÝ ROK: 2015
VELIKOSTI: SM
RÁM: RIDE LITE-SINGLE
VIDLICE: ROAD CARBON COMP
PŘESMYKAČ: SHIMANO 105 D
PŘEHAZOVAČKA: SHIMANO 105 GS
ŘAZENÍ PŘEDNÍ: SHIMANO 105
ŘAZENÍ ZADNÍ: SHIMANO 105
BRZDOVÉ PÁKY: INTEGROVANÉ
BRZDA PŘEDNÍ: MERIDA ROAD COMP
BRZDA ZADNÍ: MERIDA ROAD COMP
KLIKY S PŘEVODNÍKY: SHIMANO RS500 50-34
STŘEDOVÉ SLOŽENÍ: INTEGROVANÉ
ŘETĚZ: FSA F11S
NÁBOJ PŘEDNÍ: INTEGROVANÉ
NÁBOJ ZADNÍ: INTEGROVANÉ
RÁFKY: FULCRUM RACING SPORT
KAZETA: SHIMANO CS-5800-11 11-32
PLÁŠŤ PŘEDNÍ: MAXXIS DOLEMITES 25 FOLD
PLÁŠŤ ZADNÍ: MAXXIS DOLEMITES 25 FOLD
PŘEDSTAVEC: MERIDA PRO CF OS -5
ŘIDÍTKA: MERIDA ANATOMIC ROAD OS
GRIPY: ROAD EVA COMFORT
HLAVOVÉ SLOŽENÍ: BBIG CONOID S-BEARING NECK PRO
SEDLOVÁ OBJÍMKA: MERIDA AERO 32 ALLEN ST
SEDLOVKA: MERIDA CARBON H SB15 27.2
SEDLO: MERIDA RACE 5

Technologie:

DOWN TUBE EXIT

Zadní odpružení často způsobuje problémy s lanky zadního řazení (např. tvorba oček, poškrábání rámu, těžký chod, nechtěné přeřazení), které jsou způsobeny pohybem zadní stavby během stlačení. Díky dvojité zábraně pomocí speciálních ukončení („Double Stop“) zůstává délka lanek vždy konstantní. Navíc „Down Tube Exit“ má velký otvor pro lanka ve spodní rámové trubce, proto se vyhneme neobratné manipulaci s vnitřkem vedenými lanky.

CARBON FORK

Neodpružená přední vidlice silničních modelů je vyrobena z karbonových vláken, u některých modelů v celokarbonovém provedení. Karbonové vidlice MERIDA výborně pohlcují vibrace při současně vysoké brzdné i boční tuhosti. Podstatně zvyšují jízdní komfort a přesnost řazení.

TFS - TECHNOFORMING SYSTEM

Díky své nízké hmotnosti si hliník stále drží silnou pozici při výrobě rámů. Inovativní tvary byly vytvořeny pomocí mechanického formování technologií TFS. Použitý materiál: hliníková slitina Racelite 6061.

INTERNAL CABLE

Přepracované tvary rámových konstrukcí se speciálními vstupními/výstupními otvory pro vnitřní vedení brzdových nebo řadicích kabelů. „Čisté“ v dvou významech: Kolo vypadá uspořádaně a lanka jsou efektivně chráněna před vlhkem a špínou.

SMOOTH WELDING

Kromě výborné funkčnosti nabízejí rámy MERIDA i přesvědčivý vzhled. Použití speciální svářecí technologie umožňuje vytvářet hladké svary bez dodatečného opracování a zeslabení svařeného místa.

PROLITE 66 TRIPLE BUTTED

Špičková hliníková slitina poskytuje velmi vysokou pevnost a zároveň nízkou hmotnost. Super lehké trubky s třikrát ztenčovanou tloušťkou stěn umožňují docílit jednak vzrušující výsledný tvar, ale navíc optimální poměr tuhosti ke hmotnosti (STW Ratio).

X-TAPER HLAVOVÁ TRUBKA

Kuželovitá hlavová trubka s horním ložiskem standardních 1 1/8“ rozšiřující se na širokou základnu spodního 1,5“ ložiska. V kombinaci s adekvátní vidlicí se stejně kuželovitým krkem přispívá k vyšší tuhosti rámu a vidlice a také k preciznímu ovládání.